Aktivity

Takto sa zabávajú deti v Školskom klube

Takto sa Vám prihovárajú deti zo Školského klubu: "Tak sme sa predsa len dočkali!!! Sme v škole a dokonca nám napadol aj sneh. Nie je ho veľa, hlavne sa rýchlo topí, ale nevzdávame to a keď ideme von staviame aspoň malých snehuliačikov. Na druhý deň sa tešíme oveľa viac, lebo snehu pribudlo a s pani učiteľkou na hodine výtvarnej výchovy maľujeme lesné zvieratká do snehu. Poobede sa guľujeme, staviame snehuliakov, šantíme, tešíme sa a užívame si pobyt na čerstvom vzduchu. No tak nám dlho nevydržal, sneh.

Učenie inak …

Pre našich žiakov 2.A a 2.C triedy  bol  piatkový deň iný. Naši druháci využili pravdepodobne poslednú z mála snehových zásob pani Perinbabky v Petržalke a zvolili si zvláštnu výtvarnú techniku "Maľovanie do snehu". Neveríte, že sa to dá? Pravdaže sa to dá. Šikovné hlavičky a rúčky zvládnu aj to, čo sa nedá urobiť. “Zvieratká v lese", taký bol názov danej témy, zrazu ožili na školskom dvore za pár minút.

Opäť v škole

Už sa začína druhý týždeň, čo sa naši prváci a druháci opäť vrátili do školských lavíc. Aj keď za sprísnených opatrení, ale predsa sú medzi svojimi spolužiakmi a samozrejme so svojou pani učiteľkou, ktorá im  už určite chýbala. Nemusia nič hovoriť, stačí sa pozrieť na ich rozžiarené očká a aj úsmev, ktorý ale musia skrývať pod rúškou. Im to však  neprekáža, pretože v škole sa venujú rôznym aktivitám, ktoré im vymýšľajú pani učiteľky a vychovávateľky.

Vianočné aktivity tento rok tak „trochu ináč“

Blížia sa Vianoce, čas otvárania ľudských sŕdc, čas radosti, veselosti, lásky, pokoja a mieru. Čas, keď sa môžeme na chvíľu zastaviť, zaspomínať si a zamyslieť sa nad čarom a atmosférou vianočných sviatkov, ale aj nad skutočnou hodnotou zdravia a ľudského života. Tieto vianočné sviatky sú bohužiaľ iné a práve preto sa pani učiteľky a pani vychovávateľky prostredníctvom našich rodičov rozhodli zapojiť do celoslovenskej výzvy pod názvom "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktorú už tretí rok iniciuje pani Janka Galatová.

PYTAGORIÁDA

9.12. sme na našej kole zorganizovali už 42. ročník matematickej Pytagoriády v 3. a 4. ročníku, ktorej sa zúčastnilo 95 žiakov, 43 tretiakov a 52 štvrtákov.
Na vypracovanie úloh žiaci mali zhodne po 60 minút, ale naše šikovné deti to „stihli“ za 30 minút. Úlohy boli v súlade s učebnými osnovami a nie veľmi náročné. 
V každej triede sme mali úspešných riešiteľov, podmienkou bolo získať aspoň 10 správnych riešení a za ušetrené minúty žiaci dostávali bonus každé 4 minúty 1 bod.
Spoločným spočítaním bodov žiaci spolu získali až vyše 20 bodov a postupujú do okresného kola. 

Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími.

Vedomostná súťaž „Všetkovedko“ už ako názov hovorí, je vedomostne zostavená z predmetov a oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli – z prvouky, prírodovedy, vlastivedy, zo slovenského jazyk a literatúry, matematiky, anglického jazyka, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy, informatickej výchovy aj z dopravnej výchovy. Deti súťažili v troch kategóriách od 2.až po 4.ročník. Tretiaci a štvrtáci mali časovú dotáciu 40 minút na zodpovedanie 30 otázok, druháci, keďže sú najmladší, za 40 minút odpovedali na 24 otázok.

Pekná, krajšia a bude najkrajšia?...

Nielen toto prídavné meno znie vystupňované veľmi pôsobivo, ale priliehavo vystihuje prácu na projekte „Krajšia škola“, ktorého spustenie sa začalo, presne pred rokom, kedy sme sa prvýkrát zapojili do výzvy Metropolitného inštitútu do projektu „Deti pre Bratislavu“ a uspeli sme s maketou návrhu komunitného priestoru na našom školskom dvore. V súťaži sme získali 3. miesto s finančným príspevkom 1000 eur. Naša radosť bola obrovská, keď sme sa dozvedeli, že sme získali mimoriadnu odmenu 5000 eur.

DEŇ ZEME: CHRÁŇME SI JU!

 
  DEŇ ZEME: CHRÁŇME SI JU!
  
  Dnes kričí celá Zem.
  Má sviatok,už tomu rozumiem,
  ale ten krik je akýsi zúfalý.
  Smutný a nešťastný:"Kde sme sa to dostali"?

  V rybníku, kde žili rybky,
  plávajú dnes igelitky.
  V potôčkoch kde boli raky,
  umývajú nákladiaky.
  Vzduch je plný prachu,
  smogu,
  zabránime spolu tomu ?

  Pozbierame igelitky,
  nech je miesto aj pre rybky.
  Nepustíme nákladiaky,
  na miesta kde žijú raky. 

Prihlásiť sa na odber Aktivity