Projekt "Deti pre Bratislavu" podporilo Školské kultúrne centrum

Magistrát mesta Bratislaa už tretí rok podporuje projekty žiakov z bratislavských škôl. Projekt poslankyne a riaditeľky Slovak Fashion Cousil Dany Kleinert, Deti pre Bratislavu, uskutočňuje detské nápady, a tým podporuje Bratislavu v oblasti ekológie a kultúry. Dáva možnosť žiakom a ich učiteľom, aby navrhli spôsoby, ako skrášliť okolie svojej školy, zlepšiť vzťahy v miestnych komunitách a zlepšiť kvalitu vzdelávania a celkovo života v meste. Zároveň jednotlivé projekty sa stávajú prospešnými širokej verejnosti. Projekt podporil primátor Matúš Vallo a ďalší poslanci z PS SPOLU.
Vyhralo celkovo 11 projektov a naša škola je už tretí rok medzi nimi. Prvé dva ročníky vyhrali ekologické projekty a podarilo sa nám výrazne zveľadiť prostredie v okolí našej školy. Vznikli prírodné učebne, priestor na sadenie byliniek a kvetov, včelí hotel alebo chodník emócií. O projekte Krajšia škola sme písali v minulých číslach Irisu. Tento tretí ročník sa dostala do výherného výberu myšlienka vytvoriť na našej škole Školské kultúrne centrum. Trieda 7.A pod vedením pani učiteľky Lindy Kyselovej sa v najbližších mesiacoch bude venovať vytvoreniu priestoru, kde sa budú organizovať spoločensko-kultúrne podujatia, besedy, workshopy, tvorivé dielne a prednášky.
Žiaci budú spoznávať históriu nášho mesta a krajiny zábavnou formou. Chystajú sa navrhnúť a vytlačiť na 3D tlačiarni miniatúry historických pamiatok Bratislavy, napr. Bratislavského hradu alebo Slavína. Okrem toho je cieľom oboznámiť žiakov zo zahraničia, ktorí sa rozhodli presťahovať sa na naše sídlisko s historickými pamiatkami a slovenskými tradíciami. Siedmaci budú chodiť po starom meste a fotiť významné budovy. Vytvorené fotografie budú slúžiť na vytvorenie digitálnej prezentácii ako forma zábavného učenia a pomôcka pri tvorbe 3D modelov.

Veríme, že Školské kultúrne centrum obohatí povedomie o kultúre nášho mesta a žiaci sa veľa naučia o histórii a významných podujatiach pod záštitou Magistrátu mesta Bratislava a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.
V rámci projektu Deti pre Bratislavu absolvovali siedmaci zaujímavé a podnetné workshopy, o ktorých sa dočítate už čoskoro v novom čísle školkého časopisu Iris.