Pekná, krajšia a bude najkrajšia?...

Nielen toto prídavné meno znie vystupňované veľmi pôsobivo, ale priliehavo vystihuje prácu na projekte „Krajšia škola“, ktorého spustenie sa začalo, presne pred rokom, kedy sme sa prvýkrát zapojili do výzvy Metropolitného inštitútu do projektu „Deti pre Bratislavu“ a uspeli sme s maketou návrhu komunitného priestoru na našom školskom dvore. V súťaži sme získali 3. miesto s finančným príspevkom 1000 eur. Naša radosť bola obrovská, keď sme sa dozvedeli, že sme získali mimoriadnu odmenu 5000 eur. Odvtedy sa interiér i exteriér aj napriek pandemickej situácii veľmi zmenil za výdatnej pomoci rodičov, učiteľov i našich starších žiakov. Vzdelávacia zóna bola svojpomocne vybudovaná na jar, čím doslova farebne „ožil“ priestor v okolí školy. Taktiež sa v termíne vybudovala relaxačná zóna, ktorá pôsobí tak príjemne, že sa tam chodia cez víkendy pozerať, „skúšať“ ju a obdivovať nielen naši rodičia s deťmi, ale aj úplne cudzí ľudia, ktorých inšpiruje nielen nápad, ale aj recyklačné a upcyklačné využitie materiálu. 
Veľké „Ďakujem“ patrí vedeniu školy, pani učiteľke Ivanovej, pánovi učiteľovi Šuhajdovi a samozrejme rodičom i učiteľom, ktorí vo svojom voľnom čase prišli pracovať na zveľadení okolia školy. Na jar v práci pokračujeme. Interiér školy tiež začína meniť svoju podobu výmenou nábytku takmer v celom priestore, za ktorý ďakujeme opäť rodičom, konkrétne pani Alene Dusánkovej, ktorá vedeniu školy sprostredkovala ponuku, ktorú sme s radosťou prijali a za pomoci našich „silných“ a ochotných rodičov a tiež pracovníkov školy sme zorganizovali dve brigády (15.10.2020 a 4. 12.2020) a presťahovali sme nábytok do priestorov našej školy. 
Blížia sa Vianoce, čas bilancovania celého kalendárneho roka. A aj keď žijeme v náročnej situácii, vieme si pomôcť, pochopiť sa, zmobilizovať svoju energiu a silu k tvorbe niečoho nového, príjemného a vzájomne dôležitého pre žiakov, učiteľov, ale predovšetkým aj Vás rodičov, pretože našu "Krajšiu školu" si  budujeme pre seba. Poprajme si pokojné a hlavne zdravé vianočné sviatky a v Novom roku predovšetkým veľa osobných, pracovných úspechov a hlavne, aby atmosféra a vzájomné porozumenie rodičov a školy bolo i naďalej "krajšie", ako náš spoločný projekt.

Oznamy_spravy