Vianočné aktivity tento rok tak „trochu ináč“

Blížia sa Vianoce, čas otvárania ľudských sŕdc, čas radosti, veselosti, lásky, pokoja a mieru. Čas, keď sa môžeme na chvíľu zastaviť, zaspomínať si a zamyslieť sa nad čarom a atmosférou vianočných sviatkov, ale aj nad skutočnou hodnotou zdravia a ľudského života. Tieto vianočné sviatky sú bohužiaľ iné a práve preto sa pani učiteľky a pani vychovávateľky prostredníctvom našich rodičov rozhodli zapojiť do celoslovenskej výzvy pod názvom "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", ktorú už tretí rok iniciuje pani Janka Galatová. Podarilo sa nám spoločne zozbierať a odovzdať 89 krásne zabalených krabíc nielen s rôznymi darčekmi, ale určite aj s kúskom svojho srdca a ľudskosti, ktorú naši milí rodičia do nich pribalili. 
Pevne veríme, že sme týmto skutkom  potešili mnohých našich starších spoluobčanov v Domove seniorov "Gerium" Pri trati v Podunajských Biskupiciach, pre ktorý  krabice s darčekmi boli určené. Možno tento darček bude pre niektorých jediným darčekom, ktorý dostanú a ktorý ich poteší v tomto neľahkom pandemickom období. 
Druhá naša aktivita je tiež určená seniorom, tentokrát v "Dome tretieho veku" na Polereckého ulici v Petržalke, ktorý sme v predvianočnom čase pravidelne navštevovali s deťmi a spríjemňovali im pestrým vianočným programom príchod Vianoc. No tento rok sa táto aktivita žiaľ nedala zrealizovať. Preto náhradou je výroba vianočných darčekov s pozdravmi a s listami od detí, ktoré sú určené pre každého starčeka a starenku z tohto zariadenia. Deti, pani učiteľky a pani vychovávateľky, ich pripravovali a písali s láskou a s vedomím, že budú nielen prekvapením, ale predovšetkým potešením a spestrením tohtoročných Vianoc. 
Pevne veríme, že im urobia radosť a spokojnosť aspoň takú ako nám, keď sme ich s deťmi pre nich vymýšľali a tvorili.

Fotogaléria ...

Oznamy_spravy