Prijímacie konanie na stredné školy v školskom roku 2020/ 2021

Dôležité!!!

1. Predbežný záujem o strednú školu/ gymnázium je potrebné nahlásiť výchovnej poradkyni najneskôr do 30. januára 2021.
    Kontaktné údaje: +421947487704   zakovicova.renata at gmail dot com
  1. Diplomy z olympiád a iných súťaží je potrebné doložiť k prihláške. Fotokópie (v čiernobielom prevedení) prosíme odovzdať výchovnej poradkyni.

Doloženie diplomov je dobrovoľné, odporúčame však zhromaždiť čo najväčšie množstvo, žiakovi môžu byť za neudelené špeciálne body.

Všeobecné informácie

Pre žiaka 8. ročníka platí, že uchádzač, resp. zákonný zástupca uchádzača môže podať naviac 2 prihlášky na odbory vyžadujúce overenie špeciálnych schopností (jazykových) na 5. ročné študijné (bilingválne) odbory.
Pre žiaka 9. ročníka platí, že uchádzač, resp. zákonný zástupca uchádzača môže podať naviac 2 prihlášky na odbory vyžadujúce overenie špeciálnych schopností (cudzí jazyk, hudobný talent, výtvarný talent, športový talent..) TALENTOVÉ KOLO
a 2 prihlášky na odbory overujúce všeobecné rozumové schopnosti  (profilové predmety) – RIADNE KOLO.
Spolu je teda možné podať si prihlášky na 4 študijné odbory.

Prihlášky

Prihlášky žiakovi vystaví základná škola, je dôležité skontrolovať si na nich základné údaje a známky. V prípade, že ste menili bydlisko, alebo kontaktné údaje, túto skutočnosť je potrebné vopred nahlásiť. Ak je vaša adresa trvalého bydliska odlišná od korešpondenčnej adresy, prosím, nahláste aj túto informáciu.
Vyplnenú a skontrolovanú prihlášku potvrdzuje i detský lekár, musí obsahovať súhlas a potvrdenie lekára, či zdravotný stav žiaka zodpovedá výberu odboru, ďalej pečiatku a podpis lekára.
Ak je prihláška skontrolovaná a potvrdená lekárom, je potrebné ju podpísať. Musí obsahovať podpis zákonného zástupcu i žiaka. Napokon prihlášku odovzdávate naspäť do rúk výchovného poradcu, ktorý ju po podpisoch triedneho učiteľa a riaditeľa školy zasiela priamo na strednú školu.

Termíny

Prijímacie konanie na vzdelávanie v stredných školách sa uskutoční v termíne od 3. mája 2021 do 14. mája 2021

Prijímacie skúšky  (RIADNE KOLO) na vzdelávanie v stredných školách podľa bodu 4. na školský rok 2021/2022 sa uskutočnia :

a)  v prvom termíne -  3. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 4. mája 2021,

b)  v druhom termíne - 10. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 11. mája 2021.

Overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania (TALENTOVÉ KOLO) v rámci prijímacích skúšok na vzdelávanie v stredných školách sa uskutoční :

a)  v prvom termíne 5. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 6. a 7. mája 2021,

b)  v druhom termíne 12. mája 2021 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 13. a 14. mája 2021.

Zápisný lístok

Každý žiak obdrží po prijatí na strednú školu tzv. „Dekrét o prijatí“, ktorý mu bude doručený poštou od riaditeľa strednej školy.
Keď bude žiak prijatý na strednú školu, bude zákonný zástupca vyzvaný k tomu, aby sa dostavil v určitý deň na zápis o prijatí na štúdium. Bude tiež vyzvaný, aby predložil „Zápisný lístok“.
Zápisný lístok vystaví žiakovi výchovná poradkyňa základnej školy na základe predloženia Dekrétu o prijatí.
POZOR!!!  Zápisný lístok je úradný dokument. Od ZŠ dostane zákonný zástupca iba jeden exemplár!
V prípade rozhodnutia o zmene strednej školy musí ísť zákonný zástupca osobne odhlásiť svoje dieťa z danej školy a preniesť zápisný lístok na druhú školu, na ktorú bolo jeho dieťa prijaté.