"DEŇ ZEME" u nás v škole

Zemská klíma sa rýchlo mení a človek je za tieto zmeny priamo zodpovedný. Obzvlášť negatívne sú dopady na životy detí, ktorých kvalita sa v dôsledku zmeny klímy bude prudko zhoršovať.
Dnes, 22. apríla 2021 sa uskutočnila v exteriéri, ale aj v interieri našej školy oslava modrej planéty – Zeme, ktorá je pre ľudstvo životodarným, fascinujúcim a nenahraditeľným domovom.
A aká bola? Fantastická, pracovná, náučná, zábavná, kreatívna a hlavne pre naše deti motivujúca a inšpirujúca aj do budúcnosti.
Do každej triedy na 1.stupni sme zaviedli nové odpadové koše určené na dôkladnú separáciu papiera, plastov, komunálneho, či bio odpadu a hravou formou sme sa naučili, čo do ktoréhokoša patrí. Ďalšia časť dopoludnia bola venovaná výsadbe liečivých a úžitkových bylín do veľmi pekných kvetináčov, do ktorých šikovné detské rúčky zasadili s pomocou pani učiteliek svoje prinesené  bylinky, ktoré im zakúpili, či vypestovali ich starostliví rodičia.
Výdatne im pomáhali pritom spolužiaci z 2. stupňa. Mnohé deti sadili do zeme rastlinky po prvýkrát a mali z toho obrovskú radosť. Na rad prišla ďalšia činnosť v našom novom rozvíjajúcom sa areáli školy, kde deti nielen oddychovali, desiatovali, ale s rukavicami na rukách zveľaďovali okolie.
Deň bol nádherný, plný slnka a spokojnosti. Neskôr v triedach deti veľmi usilovne a tvorivo vymýšľali LOGO našej Zelenej školy. Na záver samozrejme nechýbala ani sladká odmena. Taký teda bol náš prínos k oslave "Dňa Zeme".
Veľmi pekne ďakujeme rodičom, pomocou ktorých sa dnešný deň vydaril, nielen za rastlinky, ale aj rukavice, či iné pomôcky. Samozrejme poďakovanie patrí našim pani učiteľkám a učiteľom ktorí organizačne, ale aj materiálne podujatie zabezpečili a pripravili.
Dúfame, že okolie školy bude nielen krásne, ale aj voňavé a zdravé.

fotogaléria ...

den zeme