A opäť tu máme nový školský rok....

Prázdniny sa pominuli,
 začína sa škola.
 A tá naša nedočkavo
 na  Vás deti volá.

Týmito veršami sa našim prváčikom prihovorili staršie spolužiačky, ktoré ich, spoločne s pani riaditeľkou s pani zástupkyňou, no a samozrejme s usmiatými pani učiteľkami a vychovávateľkami, privítali 2. septembrový
deň vo vestibule našej školy. Bolo ich 52, usmiatých a aj trošku zamračených, presne ako septembrové slniečko.
Pre väčšinu žiakov našej školy bude tento rok jedným z ďalších v poradí, no pre tých najmenších, prváčikov je  úplne prvý, kedy sa im postupne začnú odkrývať tajomstvá šlabikára či matematiky.
Naročný bude pre našich deviatakov, kedy sa budú musieť rozhodnúť kam ďalej po skončení základnej školy, aké výsledky dosiahnú vo svojich vedomostiach a ako a ktorým smerom sa budú v budúcnosti vo svojom živote uberať. Nuž teda prváčikovia my Vám budeme držať palce, aby sa Vám u nás páčilo, aby Vás poslúchali rúčky, písmenká i číslice. A Vám ostatným žiakom prajeme veľa sily a odvahy pri prekonávaní každodenných učebných povinností a nezabúdajte, že pri Vás stoja Vaši učitelia, ktorí Vám v prípade menšíchneúspechov ochotne a so všetkým pomôžu.
Nuž vykročme všetci tou správnou nohou do nového školského roka.