"Vesmír plný prekvapení!"

Hneď prvý a druhý deň, po jarných prázdninách, 24. a 25.februára, sme na 1.a 2. stupni zažili fantastickú "cestu" Slnečnou sústavou a hviezdnym Vesmírom v kupole naozajstného planetária priamo v našej škole. Prostredníctvom modernej multimediálnej show sme sa "poprechádzali" tmavou nočnou oblohou, aká sa dnes dá vidieť už len na niekoľkých miestach v Európe. Spoznávali sme planéty, ktoré majú aj "dvakrát narodeniny" v jednom dni "kotúľajú" sa okolo Slniečka ako futbalové lopty a vyzerajú ako guľôčka na paličke. Vypočuli sme bájne príbehy o krásnych súhvezdiach na oblohe a putovali sme až k najzáhadnejším objektom vesmíru – k čiernym dieram. To všetko vďaka špeciálnym efektom a veľkolepému dojmu, ktorý dokáže sprostredkovať len priestor guľovej kupoly planetária s priemerom až 6 metrov. Vesmírne predstavenie bolo doplnené zaujímavým odborným a slovným komentárom Mgr.Karola Petríka zo "Spoločnosti pre vedu a vzdelávanie"- ASTRONIX z Hlohovca. Žiaci, od druhákov až po deviatakov, si overili, doplnili a prehľbili vedomosti z prvouky, prírodovedy, geografie a fyziky. Takáto planetárna schow sa naozaj nevidí každý deň a programovou náplňou bola mimoriadne inšpirujúca pre nás všetkých.