Informácie k prijímaciemu konaniu na 8-ročné gymnáziá

Milí rodičia, záujemci o štúdium na 8 ročných gymnáziách,

dovoľujeme si zverejniť  stručné informácie a harmonogram pre prijímacie konanie v školskom roku 2020/ 2021:

Riaditeľ zašle prihlášky na osemročné gymnáziá do 20.4. 2021

(výchovný poradca v januári rozdá všetkým žiakom dotazník na zisťovanie záujmu o štúdium. Je potrebné ho vyplnený zaslať späť. Výber školy je nutné potvrdiť najneskôr do 10. 4. 2021).

Kolo prijímacích skúšok  - prvý termín sa uskutoční 10. 5. 2021.

Kolo prijímacích skúšok – druhý termín sa uskutoční 13. 5. 2021

Skúšky pozostávajú z vedomostných otázok zo Slovenského jazyka a literatúry a Matematiky.

Výnimku tvorí odbor: Experimentálna matematika – talentový odbor. Ten momentálne ponúka iba jedno gymnázium  - gymnázium Grösslingova.

Termíny v tomto prípade sú nasledovné:

Riaditeľ odošle prihlášky do 28. 2. 2021.

(Skompletizovanú prihlášku je nutné doručiť na riaditeľstvo do 20. 2. 2021).

Talentové skúšky budú prebiehať v termínoch od 15. 3. – 30. 4. 2021.

Pre žiakov 5. ročníka platí, že si môžu podať maximálne dve prihlášky, v prípade talentového odboru tri prihlášky.

Odporúčame rodičom a žiakom zhromažďovať diplomy (najmä z olympiád), za ktoré sú žiakom udeľované mimoriadne body a zvyšuje to ich šance na prijatie.

V prípade, že by ste si chceli pozrieť zoznam gymnázií a tried pre daný školský rok je tak možné urobiť po kliknutí na nasledujúci link:

Pre viac informácií prosím kontaktujte výchovného poradcu.

!!! Vyhradzujeme si právo na zmenu – informácie priebežne aktualizujeme podľa informácií zo školského výpočtového strediska.!!!