Deň župných škôl

Už sme deviataci, a preto by sme sa mali zamýšľať nad našou budúcnosťou. Vybrať ideálnu strednú školu nie je jednoduché. Preto sme sa rozhodli navštíviť Deň župných škôl v Avione. Každoročne sa tam predstavujú rôzne gymnázia ,odborné a umelecké školy. Každá škola mala vlastný stánok, v ktorom sme sa mohli dozvedieť niečo nové. Žiaci a učitelia boli veľmi milí a ochotní odpovedať nám na akékoľvek otázky ohľadne škôl. Okrem stánkov tam bolo aj veľké pódium, na ktorom vystupovali žiaci konzervatórií. Akciou nás sprevádzal moderátor, ktorý kládol kvízové otázky. Za správne odpovede sa dali vyhrať zaujímavé ceny. Žiaci z našej školy vyhrali dve ceny. Na Dni župných škôl sme stretli aj bývalých žiakov našej školy. V Avione panovala veľmi príjemná atmosféra. Myslím si, že táto akcia pomohla veľa žiakom, v ďalšom rozhodovaní pri výbere strednej školy. Ďakujeme za možnosť, zúčastniť sa na tejto akcií.