Informácia riadeľky školy

Vážení rodičia!

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou si Vám dovoľujeme poskytnúť nasledujúce informácie:

Odporúča sa, aby ste v prípade výskytu akéhokoľvek ochorenia nechali deti v domácom prostredí, aby sa zabránilo jeho šíreniu a aby sa vylúčili všetky možné riziká.

Prosíme o dodržiavanie odporúčaní hlavného hygienika SR:

• často si umývať ruky mydlom a vodou, najmenej po dobu 20 sekúnd, môže sa použiť dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu
  • očí, nosa a úst sa nedotýkať neumytými rukami
  • zakrývať si nos a ústa pri kašľaní a kýchaní jednorazovou papierovou vreckovkou a následne ju zahodiť do koša
  • vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky
  • ak je človek chorý, lieči sa doma
  • zabrániť nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami
  • 14 dní od príchodu z oblasti postihnutej novým koronavírusom je potrebné kontrolovať svoj zdravotný stav (horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť)
  • v prípade klinických príznakov po návrate je potrebné ihneď vyhľadať lekára a informovať ho  cestovateľskej anamnéze.

Viac informácií ...

Ďakujeme.