Slovan pozval deti na futbal

Futbal patrí medzi najobľúbenejšie kolektívne športy. Takmer každé dieťa túži po sláve a bohatstve svetových futbalových hviezd. Naši žiaci nie sú žiadne výnimky. Mnohí hrajú futbal a sú aj členmi detského FK Slovan, ktorý trénuje budúce futbalové legendy.
Preto nás potešilo, keď futbalový majster a zároveň silno renomovaný ŠK Slovan Bratislava pozval až 1500 detí zo základných škôl v Bratislave na futbalový zápas skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA s FC Kodaň. Duel sa uskutočnil vo štvrtok 16. septembra o 18.45 na Tehelnom poli. Zámerom FK Slovan bolo, aby si žiaci odniesli príjemný zážitok s futbalového zápasu a zároveň si uvedomili dôležitosť športu a celkovo pohybu na ich zdravie a celkový životný štýl. Naši žiaci 3., 4. a 6. ročníka (triedy 3.A, 4.A, 4.B a 6.B) prišli v sprievode svojich triednych učiteliek a mali vyčlenené samostatné sektory a bezplatné vstupenky.
Žiaci poctivo povzbudzovali našich futbalistov silným potleskom a napriek tomu, že Slovan napokon prehral, zápas a nezameniteľnú atmosféru futbalového štadióna si užili na sto percent. Veríme, že čoskoro opäť dostanú deti príležitosť fandiť svojím športovým idolom.