Pasovanie prvákov

Ako každý rok, aj tentokrát boli naši prváci pasovaní v knižnici za čítajúcich rytierov.Kto je rytier a aký by mal byť?  Pýtali sme sa prváčikov v škole. „Ten, kto veľmi dávno strážil hrad a dostal za ženu princeznú. Rytier bojuje s inými rytiermi a dostane od kráľa  peniaze alebo titul.  Určite to bol hrdina, bol múdry a slušný.“ A viete, že i vy sa môžete stať takýmito rytiermi? Stačí, keď navštívite miestnu knižnicu, kde už na Vás čaká kráľ/kráľovná. Našich  nových rytierov si môžete pozrieť v galérii. Rytieri sľúbili, že budú dodržiavať zákony čítajúcich rytierov a spečatili to svojím podpisom. Deti si požičali knihy a bolo vidieť, ako sa tešia na ich čítanie:) Veríme, že pozitívny vzťah k čítaniu im zotrvá.

Fotogaléria ...